Giga Power LT-W250GF 312.5 kVA silent generator
Catégorie
Autres générateurs
Marque / Modèle
Année d'immatriculation
2022
Etat / condition
Neuf
Emplacement
BIG 5 Douane entrepot
Pays
Pays-Bas
Mascus ID
2B80CEB9
PRIX
Choisir une devise
Prix
Ne pas inclure la TVA récupérable
CARACTÉRISTIQUES
N° de série
DG2212526
N° de stock
Rendement moteur
250 kW (340 CV)
Certificats
CE
Autres accessoires
EN: Containerized, T1 goods NL: Gecontaineriseerd, T1 goederen
Autres informations
Brand: GIGA POWER Unit power: 312.5KVA Model: LT-W250GF Unit power: 250KW Rated power factor: cOSφ = 0.8 (hysteresis) Rated output voltage: 400V/230V Rated current: 450A Rated frequency: 50Hz Rated speed: 1500rpm Engine brand: Hong Kong Cummins Colour: Black Model: HKC6CD350E21 Diesel engine (main/standby) power: 308kW Number of cylinders: 6 Generator brand: Shanghai Duning Lead-acid battery: 120A/2 Long-term use, Load power <170-180KW Fuel tank capacity: 300L Fuel consumption: 26L/hour If the load device has high power, fuel consumption will increase Frequency conversion device current x1.5 :<360A Soft start x2 :<360A